У квітні 2017 року Уряд розпочав програму реімбурсації "Доступні ліки". Починаючи зі старту програми пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом II типу мають можливість отримати ліки безоплатно або з доплатою. Програма “Доступні ліки” дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.
Програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно розширюється новими препаратами, і на теперішній час по програмі відшкодовується (безоплатно або з доплатою) вартість препаратів для:
лікування серцево-судинних хвороб;
профілактики інсультів та інфарктів;
лікування нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулінозалежний) та діабету ІІ типу;
лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
лікування розладів психіки, поведінки, а також епілепсії;
лікування хвороби Паркінсона;
лікування осіб у посттрансплантаційному періоді;
лікування паліативних хворих, що потребують знеболення.
Реєстр препаратів, які підлягають реімбурсації по програмі «Доступні ліки» оновлюється двічі на рік. Даний реєстр ліків є у вільному доступі на сайті Міністерства охорони здоров’я України (https://moz.gov.ua) , та містить всю необхідну інформацію для пацієнта, а саме торгову назву препарату, діючу речовину, форму випуску, дозування, кількість в упаковці, та тип відшкодування (безоплатно або з доплатою із зазначенням розміру доплати).
З метою отримання лікарських засобів по програмі «Доступні ліки» необхідно звернутися до лікаря (терапевта, педіатра або сімейного лікаря), з яким укладено декларацію для оформлення електронного рецепту на лікарський засіб.
Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку з позначкою «Тут є Доступні ліки» та отримує ліки безоплатно або з частковою доплатою.
Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за електронним рецептом розміщена на сайті Національної служби здоров’я України (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map)