Головна  →  У 2016 році Держенергоефективності відшкодовано 236,56 млн гривень позичальникам «теплих» кредитів

Урядова програма з енергоефективності не призупинена.Тимчасово не працює лише напрям програми "30% відшкодування на матеріали та обладнання для індивідуальних житлових будинків та квартир" – через неочікувано високий попит з боку населення, задоволення якого потребує додаткових видатків з бюджету. Діють інші напрями програми: "20% відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів"; "40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання", "70% – для отримувачів субсидій".

Про це заявив у прямому ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, таким чином спростувавши чутки про те, що начебто Програма державної підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів  не працює.

"Українцям не варто хвилюватися. Уряд подбає про кожного, хто потребує допомоги. На сьогоднішній день мешканці як багатоповерхівок, так і індивідуального житлового фонду можуть розраховувати на Урядову допомогу на утеплення", - наголосив Сергій Савчук.

С. Савчук також повідомив, що Агентство оперативно відреагувало на підвищений попит суспільства на отримання 30%-ої безповоротної фінансової допомоги при придбанні енергоефективних матеріалів та обладнання. "З метою задоволення цього попиту Держенергоефективності вже розробило відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік саме за цим напрямком програми та направило його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку", - підкреслив Голова.

Голова Агентства акцентував на тому, що Уряд підтримує і малозабезпечених громадян. "Сьогодні такі верстви не лише мають можливість розраховуватися за комунальні послуги субсидією. За умовами програми субсидіанти отримують збільшений розмір Урядової допомоги на відшкодування витрат при утепленні – 70%, - пояснив С. Савчук. – Більше того, якщо субсидіанти є у складі ОСББ, то таке ОСББ отримає більшу частку відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів у багатоповерхівці".

Також Сергій Савчук навів успішні приклади утеплення будинків за програмою. Так, ОСББ "Явір-2011", що у м. Луцьку Волинської області, взяло кредит на 2 млн грн. на утеплення. Агентство відразу відшкодувало 40% кредиту, а місцева влада - відсотки за кредитом. Після утеплення вартість опалення для мешканців цього будинку скоротилася вдвічі  - з 15 до 7 грн. за кв. метр житлової площі, а кожна з цих квартир зросла у ціні на 25%.

Ще один показовий приклад – це ОСББ у Кременчуці Полтавської області, яке вклало 229 тис. грн. у те, щоб облаштувати індивідуальний тепловий пункт, встановити регулятори теплового потоку. Агентство відшкодувало майже 100 тис. гривень. Після цього витрати на опалення зменшилися на 34% по кожній квартирі.

Під час ефіру позитивні відгуки про Урядову програму з енергоефективності надали і народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак, і координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.

Підсумовуючи, Сергій Савчук вкотре підкреслив, що комплексне утеплення будинку дозволяє майже вдвічі зменшити платіжки за комунальні послуги.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

****************************

Відповідно до зведених реєстрів позичальників Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку з держбюджету у цьому році вже відшкодовано більше 236 млн гривень учасникам Програми державної підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

З них: ОСББ-учасники програми у п.р. отримали компенсацію частини суми «теплих» кредитів в розмірі 1,75 млн гривень.

Населенню, яке купувало в кредит «негазові» котли, відшкодовано 10,21 млн гривень. Позичальникам, які придбали енергоефективне обладнання та матеріали, держава вже повернула 224,59 млн гривень.

Останнє відшкодування позичальникам «теплих» кредитів Агентством здійснено у травні цього року в сумі близько 85 млн гривень.

Загалом, з початку дії програми з держбюджету відшкодовано 540,8 млн гривень.

«Програма з енергоефективності успішно діє із жовтня 2014 року. За цей час вона довела затребуваність та показала готовність населення до заміщення газу, енергозбереження, залучення власних коштів на впровадження енергоефективних заходів», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що відшкодування частини суми енергоефективних кредитів в розмірах від 20% до 70% здійснюється кожного місяця, в порядку черговості надходження до Держенергоефективності зведених реєстрів позичальників від уповноважених банків.

Сьогодні вже можна навести успішні приклади реалізації громадянами енергоефективних проектів за державною програмою з термомодернізації житла. Наприклад, після впровадження енергоефективних заходів в окремих багатоповерхових будинках витрати на житлово-комунальні послуги знизилися на 20-50%, а зменшення споживання теплової енергії та газу сягає від 45 до 55%.

«Звертаю увагу всіх, хто розпочинає підготовку до наступного опалювального сезону 2016-2017 року та прагне зменшити витрати на комунальні послуги і підвищити енергоефективність власного житла – саме зараз час долучитися до державної програми з утеплення. Вона доступна всім. Варто лише визначитися, які саме енергоефективні заходи потрібно впровадити, оформити «теплий» кредит та згодом отримати компенсацію від держави», - закликав Сергій Савчук та додав, що більше інформації можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності.

Довідково:

В рамках програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів кредитують три державні банки: Ощадбанк, Укргазбанк, та Укрексімбанк.

За «теплими» кредитами держава відшкодовує частину суми кредиту в таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) – на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу та електроенергії) для фізичних осіб;
  • 30% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) – на енергоефективне обладнання та матеріали для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку) - на енергоефективне обладнання та матеріали для ОСББ;
  • 70% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) для отримувачів субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім газу та електрики) та енергоефективного обладнання та матеріалів.

З переліком енергоефективних матеріалів та обладнання, на придбання яких здійснюється відшкодування частини суми кредиту, можна ознайомитися за посиланням:

http://saee.gov.ua/sites/default/files/perelick_materialiv/Perelik.Vidkoreg.pdf

В Держенергоефективності діє Call-центр для надання населенню та ОСББ роз’яснень щодо програми «теплих» кредитів: тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail:[email protected][email protected][email protected],energoefect@ukr.net.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Версiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена