Головна  →  Новини  →  24 листопада 2023

Лекційне заняття для викладачів фортепіанних відділів мистецьких шкіл Києва у Соломʼянському районі

Лекційне заняття для викладачів фортепіанних відділів мистецьких шкіл Києва у Соломʼянському районі

22 листопада 2023 року у приміщенні Київської дитячої музичної школи № 33 ім.В.В.Пухальського відбулось чергове лекційне заняття для викладачів фортепіанних відділів мистецьких шкіл міста Києва в рамках методично - навчального проєкту «Музична вітальня В.В.Пухальського» за темою «Київські хроніки. Педагогічна спадщина В.В. Пухальського крізь призму виконавської та педагогічної діяльності його учнів».

Авторка проєкту - директорка Київської дитячої музичної школи №33 ім.В.В.Пухальського, викладачка-методистка, Данченко Л.М. Вона ознайомила слухачів з виконавською та педагогічною діяльністю учнів В.В.Пухальського та цікавими фактами із біографії всесвітньо відомих учнів видатного педагога Леоніда Ніколаєва (учня Володимира Пухальського) - Дмитра Шостаковича, Марії Юдіної та Володимира Софроницького.
Слухачі з великою зацікавленістю прослухали шедеври світової фортепіанної класики у виконанні відомих митців, а також спогади сучасників про цих видатних виконавців, їх талант та особистість.
Після лекції, як завжди, розгорілась дуже цікава професійна дискусія, на якій Л.Данченко продемонструвала записи молодого піаніста, лауреата XV Міжнародного конкурсу ім. П.І.Чайковського, Люка Дебарга, а також познайомила слухачів з його непростою біографією та шляхом його становлення, як професійного піаніста. Також викладачі мали нагоду прослухати спогади Ю.Кащенко про В.Софроницького. Під час дискусії було розкрито дуже цікаву тему про те, що кожен час дарує світу своїх унікальних талановитих виконавців, які в своїй творчості відображають цей час: його сутність, його ритм та відчуття. Слухачі кожної епохи потребують нових інтерпретацій добре відомих музичних творів. Також цікавим моментом дискусії був порівняльний аналіз виконання 4-ї балади Ф.Шопена Володимиром Софроницьким та Люка Дебаргом.

Було підкреслено, що кожен талановитий піаніст в процесі становлення і розвитку змінює традиційні уявлення про організацію піаністичного апарату, підкорюючи його своєму внутрішньому слуху, своїм емоціям та своєму уявленню про виконані твори.

Лекція пройшла на високому професійному рівні,а цікава дискусія надихнула викладачів на пошук нових педагогічних шляхів. Слухачі висловили велику вдячність авторці проєкту, з нетерпінням чекаючи нових зустрічей!

Перейти до спискуВерсiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена